GENTA ISAMILI OFICIAL
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Nje Yll**************

Go down 
AuthorMessage
anesaPosts : 2
Join date : 2010-02-16

PostSubject: Nje Yll**************   Tue Feb 16, 2010 6:47 am

Ajo nat ishte nata e fundit qe po jetoja...!
Hoqa dor nga gjithcka,nuk mund te jetoja ne erresir sic kisha jetuar
Duke degjuar cdo dit vrasje,malltretime, vdekje dhe shum gjera te kqija..!!Vendosa te mos jetoj me..!
Fati im sapo u nis,shpresa ime po largohej, e jeta qendronte edhe at nate.
Dola jasht te shikoja qiellin me yje,shum romantike.
Thoja me vete "do te jet hera e fundit qe do ju shoh" dhe loti rrjedhi...nje yll atje lart ndegjoi fjalet e mia!!
Paprit nje drit bie kah un..! u qudita e shikova qishte.
Ishte ylli qe me ndegjoi dhe po me shikonte me buzeqeshje me te cilen ktheu edhe fatin edhe shprese ktheu edhe jeten time.
E shikoja me shikonte,dhe filloi te binte nga qielli,per 2 sekonda u zhduk...
Un mendoja se kam par enderr me sy hapur,quditesha me veten!!
Prisja cdo lajm se mos po tregojn ku ka ren ai yll..!!
E te nesermen sikur e harrova, fillova te jetoja diten e fundit.
Pash nje drit qe vinte nga lart dhe me drejtoi nga televizori...
Filloi nje kenge te kendonte,ishte keng e re.Emri kengetres GENTA ISMAJLI...
E kur pash syt e saj beri drit nje yll, icili me tregoi se kjo eshte jeta jote per te cilen ke me realizu gjithcka...!!
Prej asaj dite, un e kam ndjekur me kujdes cdo hap te saj...!
Eshte interesante sa her ta shoh me ben te qesh Smile!
Me buzeqeshje ma mer shpirtin,e me bukurin qe ka me ben te fluturoj...!
Nuk kam pas shans ta takoj ende, e mallin e shuaj ne fotografit e videot e tua..!
Kur te shikoj ne TV them me veti "vetem nje xham po na ndan, perse nuk arrij ta takoj..sikur ta thyej ket xham do te takoheshim"
Por po ta thyej at gjam nuk do te shoh nje koh te gjat....!
Keshtu e hutoj vetveten me mendime e me shpres se do te te takoj ndonje dit..!!
nuk e di a e din dikush qe kete dashuri qe e ndjej per te nuk e ka askush...!!
shpresoj kjo enderr te me plotsohet ndonje dit e te takoj nje yll si tyy.. Smile
Back to top Go down
View user profile
 
Nje Yll**************
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
genta ismaili :: Your first category :: poezi-
Jump to: