GENTA ISAMILI OFICIAL
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 duke pritur duetin e gentes me cuneyt cakim

Go down 
AuthorMessage
gentiana

gentiana

Posts : 132
Join date : 2009-08-20

PostSubject: duke pritur duetin e gentes me cuneyt cakim   Tue Aug 25, 2009 3:00 am

Duke pritur duetin e Gentes me Cuneyt Cakim


Genta ka treguar gjate nje interviste ketu ne SH.B.A se nuk e priste suksesin ne Shqiperi. Ne fakt, e ftuar nga nje miku i babait te saj per te kenduar nje kenge, kengetarja kishte menduar te rikthehej ne Amerike ku jetonte qe ne moshe te vogel me familjen. Ka qene suksesi i befasishem ai qe e ka bere te qendroj ne vendlidje duke i ndryshuar keshtu komplet jeten. Megjithate jo gjithcka eshte kaq aksidentale.

Genta eshte lidhur me kengen qe ne moshen 6 vjecare,kur babai i ka blere dhe nje organo te vogel, duke e futur keshtu ne boten e muzikes pergjithmone. Tashme, nje prej kengetareve me te suksesshme ne Shqipe, Ismajli po tenton dhe tregun nderkombetar. Pervecse bashkepunimeve me Kara DioGuardi nje prej kompozitoreve me te suksesshme ne bote, ajo pritet te publikoj dhe nje duet me turkun Cuneyt Cakim.

Ne kemi degjuar, por nuk eshte e konfirmuar ende, qe ne kete duet, Genta mund te kendoj ne turqish dhe Cuneyt ne shqip, por nje gje eshte e sigurte; Nese kenga eshte ritmike, Turiqa te behet gati se do jete
Back to top Go down
View user profile
 
duke pritur duetin e gentes me cuneyt cakim
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» King James VI and George Villiers, Duke of Buckingham

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
genta ismaili :: intervista te ndryshme-
Jump to: