GENTA ISAMILI OFICIAL
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 genta:me mungon familja qe e kam ne amerik

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 95
Join date : 2009-08-20

PostSubject: genta:me mungon familja qe e kam ne amerik   Mon Aug 24, 2009 11:39 am

Re: nje intervist me genten

gentiana Today at 13:32

GENTA


Genta Ismajli, kengetarja qe step me pamjen atraktive dhe elegancen ne skene .. ... ia doli mbane te arrinte qellimin e saj. Te beje fame si kengetare, por edhe t'u rrembeje çmimet rivaleve te saj...

Ajo i ka marrosur te gjithe me trupin e saj, aq sa ka rreshtuar pas vetes, njeheresh, me dhjetera e mijera adhurues. Duket sikur gjithcka i ka shkrepur si me magji..Nje vajze, pa histori nga pass, shfaqet dhe ben boom menjhere....qe be shfaqjen e pare. Dicka me shum per Genten perpiqemi te kuptojme me kete interviste ekskluzive per VIP press.


Jeni Shquar gjithnje si nje vajze e bukur dhe mjaft sukseshme ne ambience tuaj te Karrieres.Keni qene e vetdhijshme si femije per talentin e Muzikes??

Genta Ismajli: Mendoj se bukuria e njeriut vjen nga zemr. Eshte pikerisht muizika, jo vetem qe me ka mbetur ne kujtese, por qe ka qene deshire e imja nga femijeria. Por edhe aktrimin. Shkollen e muzikes e kam regjistruar ne klasen e trete te shkolles fillore ne Gjilan, ne klasen e katert regjistrova edhe korin ne shkollen e muzikes, kemi mbajtur disa koncerte te ndryshme per festat, per manifestime te ndryshme. Isha ne puano ne shkolle te muzikes. Jam e rriutur ne nje mjedis ku mbreteron atmosfera muzikore. Skena eshte mjaft interesante. Krejt jeta ime eshte muzika.

Si e mbani mend Femijerin tuaj?

Genta Ismajli: Veten e mbaj mend si nje vajze qe kam argetuar kudo qe kam shkuar. Kam pas deshire qe gjithmone te jem ne qendren te vemendjes, tip energjike, pak e lazdruar, por e dashur per gjithkend.

Cila ka qene kengetarja jote e preferuar, te cilen eke pasur qejf qe e vogel dhe ke dashur qe nje dite te behesh si ajo ?

Genta Ismajli: Madonna, edhe Michael Jackson (QESH)

Kane mbetur shum tipare te “Gentes femije” te „Genta e rritur” ?

Genta Ismajli: Humori, I kam detyruar njerzit gjithmone te qeshin, kam qene shum energjike. Por edhe personaliteti im .

Sapo keni publikuar videoklipn „SKLLAVE TI KURRE S'DO JESH“ na tregoni diqka rreth punes per te ?

Genta Ismajli: Me eshte ofruar nje projekt per luftimin e trafikimit te qenieve njerzore,me ofruan kengen, e degjove, me pelqeu shum dhe nga natyra jam nje tip qe u ndihmoj shum njerezve. Kam shume dhembshuri ne shpirt, ne zemer dhe me pengon shume ajo qe degjoj per vajzat 14-15 vjecare te cilat hyjne rrugeve te keqija sepse nuk kane mundesi te flasin me prinderit ose nuk kane mundesi financiare te bejne dicka tjeter, mendojne qe nuk kane zgjidhje tjeter. Po ashtu edhe femijet me prekin shume kur i shoh une rrugve ne oret e vona dhe kerkojne para.

Cfar kengesh te pelqen te degjojsh kur je e merzitur ?

Genta Ismajli: Keget te harreshme qe kane per te me disponuar, p.sh. leshoje kenge me surle, diqka qe kercej, qe me ben happy dhe shum shpejt disponohem pastaj.

Cfare marredheniesh ke me kenget e tua? Pasi i realizon i degjon shpesh ato ne shtepi?

Genta Ismajli: Jo, vetem ne fillim kur i marr, kur e realizoi albumin tim, i marr dhe i degjoj.
Nganjehere i degjoj me shum frike, sepse i frigohem kritikave te mia qe I bej. Gjithmone punet me vije ashtu qe shum shpejt duhet bere diqka dhe nuk kam kohe ta beje kengen sic duhet, sepse ketu ne Kosove, absolutisht nuk ka rregull dhe kurgje nuk behet mire sic duhet.

Kur ralizon nje kenge cili eshte personi prej te cilit do te degjojsh patjeter opinionin e tij?

Genta Ismajli: Se pari prej Alijes, tezes sime. E shikoj mire ne sy, ia verej reagunet e fytyres, konsultohem me nenen time, kritikuesen time me te madhe ne bote, qe vetem kur fitova vendin e pare ne “Kengen Magjike” me ka thene “Bravo”. Ndersa deri me sot, ende s'me ka thene qe kam bere dicka.

Keni provuar shume rrym muzikore. Ka ende dicka te re per te eksplouruar?

Genta Ismajli: Une tashti edi kush eshte me te vertet Genta, qka Genta nxjerr prej shpirtit ,dhe kam ardhur ne perfundim, qe stili im, eshte muzika shqiptare e perzier me Hip-Hop. Ashtu e kam edhe vallzimin.

Cilat jane pikat qe i bashkon dhe i ndan shpektatoret, por qe jetojne ne Vende te ndrysheme, sipas gjykimit tuaj...?

Genta Ismajli: Pyetje e mire, pak e veshtire..Nuk do te veqoja ndonje vend. Por edhe ndryshe kur paraqutesh ne Kosove dhe Shqiperi, publiku eshte me i gjalle, e bejne vendin me te dashur dhe atmosferen me te kendshme, ndersa ne Amerike, shqiptaret me shume ngurojne nga njeri-tjetri, familjet jante me te terhjekura.
Mirpo, kudo me presin mire, me adhurojne dhe edi se qka duan dhe sdiomos kur u japi dicka qe ata s'presin nga une.

Vajzat e spektakleve, kengetare te ndryshme tregojne se kujdesen per linjat e tyre. Ju mbani diete?

Genta Ismajli: Dieta ime eshte kjo: pas ores 17, nuk ha buke.

Sa ndryshon nje veshje e perditshme pune me ate qe krijohet enkas per nje spektakel?

Genta Ismajli: Ndyshon shume. Ne perditshmerine time kam eliminuar takat, gjithmone jam ne patika, trenerka.Edhe kur vishem elegante dua te jem komfort.

A jeni dakord me shprehjen se veshja, ne nje lloj menyre, tregon edhe personalitetin e nje indivindi?

Genta Ismajli: Nganjerhere po, e nganjehere jo. Shume shpesh çuditem qe ku e shoh nje njeri te pare kam krejt nje peshtypje tjer nga ajo kur ulem dhe biseco me te. Si psh. Fadil Berisha.

Aktualisht, a ka ndonje person qe fshihet pas vazullmit te pamjes suaj.

Genta Ismajli: Une jam vetvetja

Je nje vajze me fat?Te gjitha aspektet e jetes tende shkelqejne. Te ti cfare nuk ndriqon?

Genta Ismajli: Veshtiresia deri te mberrij te fati.

Genta ben pjese ne vajzat qe jane amivise te mira, apo qe e gjen gjithqka gati?

Genta Ismajli: Te dyja.

Pjata e preferuar?

Genta Ismajli: Ushqimi meksikan, as supen nuk e pi pa qene djeges.

Cili eshte sekreti i lidhjes te frytshme dhe kur keni menda te vishni fustan te bardhe?

Genta Ismajli: Fustanin e bardhe e kam menduar ta vesh, atehere kur une ja siguroj edhe jeten e feten e femijeve te mi.

Ke frike nga montonia e nje lidhje?

Genta Ismajli: Mendoj qe te gjithe e kan kete frike.

Ne zenkat qe ndodhin mes qifteve,kush mban me shume inat?

Genta Ismajli: Kam pasur shum inat, tash jo.

Me shum jepni apo merrni ne dashuri?

Genta Ismajli: Jap.

Cfar do te doje te kishe ne keto momente dicka qe te mungon?

Genta Ismajli: Me mungon familja qe e kam ne amerike.


Back to top Go down
View user profile http://gentaismaili.net
 
genta:me mungon familja qe e kam ne amerik
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
genta ismaili :: intervista te ndryshme-
Jump to: