GENTA ISAMILI OFICIAL
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 mos me shiko

Go down 
AuthorMessage
gentiana

gentiana

Posts : 132
Join date : 2009-08-20

PostSubject: mos me shiko   Mon Aug 24, 2009 6:56 am

Shume here te fola
Por ti s`me kuptove dot
Tash e shoh qe fjalet qe t`i thoja
Une i flisja kot.

Nuk me degjove
E une prisja qe te nderrosh,
Por ti i njejte mbete
Nuk provove mua t`me kuptosh.

Nje dite erdhi fundi
I durimit tim
S`eshte per t`u habitur,
Mjaft kam pritur qe te bej nje kthim.

Me mire mos u mundo,
Mendjen s`do ndryshoj,
Tashme jam lodhur,
Tjeter jete do provoj.

Mos me shiko prap n`sy me ate shikim te ri,
Edhe ashtu pa ty po ndjehem shume me mire,
Tani e di qe e kam vetem nje deshire,
Mos u mundo,se dua t`jetoj e lire.

E di qe tani deshiron prap te me kesh,
Por kuptoje ti qe asnjehere mu nuk do te me kesh,
Te kam duruar teper gjate dhe ti e din,
Pra harroje endrren,nuk do kemi me nje fillim te ri.

Ndoshta do ndryshosh
Dhe me nuk do gabosh
Dhe me tjeter femer do mesosh,
Qe ta respektosh.

Por une do vazhdoj
Rrugen time vet
Asgje mos thuaj
Keshtu zemra po me flet.

Mos me shiko prap n`sy me ate shikim te ri,
Edhe ashtu pa ty po ndjehem shume me mire,
Tani e di qe e kam vetem nje deshire,
Mos u mundo,se dua t`jetoj e lire.
Back to top Go down
View user profile
 
mos me shiko
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
genta ismaili :: albumi i pra ''mos me shiko-
Jump to: